Konserwacja i czyszczenie - skóry naturalne

Skóra z natury jest materiałem bardzo wytrzymałym i długowiecznym. Z czasem jednak naturalnie się zużywa. W garbarni skóra poddawana jest złożonemu procesowi  obrabiania, w wyniku czego  pozbawia się jej zdolności do regeneracji. Pomimo, iż jest ona w tym procesie  nawilżona odpowiednimi substancjami, naturalnym jest, że podczas eksploatacji substancje te wyparowują i pozostawiają skórę bez ochrony. To powoduje, że skóra blaknie, staje się sucha i traci swoją elastyczność. Na użytkowany wyrób działają również różne szkodliwe czynniki takie jak: temperatura, grzejniki, sztuczne oświetlenie, nasłonecznienie, a także sól zawarta w pocie ludzkim i zwierzęcym czy uszkodzenia spowodowane działaniem wody. To powoduje, że z czasem może tracić swoje właściwości, ponieważ nie ma już naturalnej zdolności regeneracji.

Dlatego ze względu na jej wyjątkowe cechy należy w sposób szczególny o nią dbać. Regularne, prawidłowe czyszczenie i konserwowanie  skóry sprawia i zapewnia, że pozostaje długo piękna, elegancka i przyjemna w dotyku.

Żeby zminimalizować działanie szkodliwych czynników na wyrób należy wykonywać następujące zabiegi:

Odkurzanie – jest to podstawowy sposób dbałości o wyroby skórzane. Regularne odkurzanie ogranicza kumulację zabrudzeń. Zaleca się odkurzanie na sucho stosując miękkie ścierki przyciągające kurz.

Czyszczenie i konserwacja – czyszczenie i stosowanie do tego celu „domowych sposobów” może doprowadzić do nieodwracalnych zmian, a w rezultacie do zniszczenia mebla. Dlatego tak ważne jest używanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych do danego rodzaju  skóry. Zaleca się, aby czyszczenie i konserwację dokonywać  co 2-4 miesiące.

Pierwszy zabiegu konserwujący najlepiej wykonać  od razu po zakupie mebla. Ułatwia to jego kolejne czyszczenie i może zapobiec powstawaniu trudno usuwalnych zabrudzeń.

Do czyszczenia i konserwacji mebli ze skóry naturalnej polecamy przetestowane i sprawdzone na naszych skórach preparaty marki „COMODO”.

newsletter